Emberi szeretet – emberi gyűlölet, dualitásban létező – ellentétes, mégis erőben, a semlegesség már ..

Földi paradicsom…
Álmodtátok már legott,
hol utatok elején
a korban nyugvó ponton
elindultattok a fordulatok ösvényén..
Hol indulásodkor
bevállaltad időd és utad,
s a Mostban megérkezésedet
Lelked útja által…
Az érzések és érzelmek útvesztőjében
harag és gyűlölet valaminek az okán…
S okod Te magad vagy,
kinek a tapasztalása a történetedben
a megvalósító energia folyama…
S mindig meghatározó bölcsességed,
igazságod és erőd,
melyben a harag és gyűlölet
ha rájössz, valójában érted történt..
S éretten mit gondolsz, csak ez számít…
Az érzés önmagában létező..
Részeiddel egységben
fogadd el, hisz erőd…
Ne minősíts és ne gondold,
hisz magadat mérgezed mérgeddel..
Szabadítsd fel érzésedet és részedet..
Részeidet,
kik útjukon megtapasztalták erőd,
s erőtlenséged ha megtagadod…
Értsd és hagyd…
Fogadd el, hisz beértél,
és igazságod is kísér…
Emberi szeretet – emberi gyűlölet,
dualitásban létező…
Ellentétes,
mégis erőben a semlegesség már…
Semleges irodalmadban
s történetedben futó részeid,
kik képviselve most
összeérnek az Isteni úton..
Hol határ s árny is otthonod volt,
de ugyanúgy s ugyanaz minden
mi volt s lesz a mostban érted…
Csak figyeld meg az érzést
mit részed képvisel,
és ne gondolj róla semmit…
Nem az érzés
mi bánt és mérgez,
hanem a gondolat
mit hozzá társítasz…
Fogadd el, a dualitásban
mindkettőre szükség volt,
mindenre szükség volt…

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük