Mi a szégyen.. ?

A szégyen =
Önkép nélkül íródó sors..
Mások hatására íródó,
saját vetítés..
Amit Te veszel magadra
és Te vetítesz,
másokhoz viszonyítva
magad…
Elvárás ill. viszonyítás
a gondolatod által,
önkép nélkül az érzésben..
Az átok (egy) megnyilvánulása..
Önmagad ellen fordítva
az érzésed..
Saját magadat lehúzva,
erre az alacsony frekvenciára..
Képzelj el egy pókot
és egy pókhálót..
Ahol a pók Te vagy
és a hálódat is Te szövögeted,
a saját hálód foglya vagy..
Ez egy szerep,
amit elkezdesz vetíteni
mint szereplő..
A pókot – a szerepedet,
szégyennek hívják..
A hálód szálait,
a benned lévő érzéseidből
hozod létre..
Az érzéseidből
szövögetsz..
pl. önbecsülés hiánya,
önértékelés hiánya,
megfelelés,
magány elkerülése,
a szeretet adása
és kapása, stb…
Ezek az érzések a szerepre,
a pókra mutatnak,
s a szerepben érnek össze..
Nem a szereplőidtől
kell megválnod,
hanem a szerepedtől..
Mert ehhez a szerephez
mindig jönnek új szereplők..
Gyere ki a szerepedből
és tudatosítsd magadban,
hogy nem a szerep vagy..
Senkivel sem lehet
együttérezni,
csak gondolhatod
hogy ő mit érez..
Ez fordítva is igaz..
Mindenkitől annyi
szeretetet kapsz,
amennyire képes..
Ami neked jó,
nem biztos
hogy másnak is jó,
de nem tőled lesz rossz..
Mindenki tanít valamire,
de nem azért tanít
hogy feladd magad..
Minden szituációból
azt kell kivenni,
ami Te vagy..
Szerep nélkül játszani
az életed..
Így, egyre több mindent
megismerhetsz magadból,
ha csak figyelsz
hogy mit vált ki belőled
egy helyzet..
Ne a másikat figyeld
hanem magadat,
amikor a hatás ér..
Így eljuthatsz
a saját érzéseidhez
és tisztán láthatod magadat..
Szerep nélkül, a szerepeidet…